Pozycjonowanie stron internetowych, a systemy linków

Systemy wymian linków są jedną z ważniejszych kwestii pozycjonowania. Pozwalają na duży przyrost linków zwrotnych do twoich stron bez większego nakładu pracy. Wystarczy się zarejestrować w pewnym systemie linków, dodać kilka swoich stron, na których umieścimy odnośniki do innych witryn, a następnie uzyskane w ten sposób punkty wymienić na, odnośniki do swoich stron.


Pozycjonowanie stron internetowych http://mateuszkozlowski.pl/

W niektórych systemach linków można wybierać strony, na których chcemy umieścić swój link pozycjonujący. Po zarejestrowaniu swojego konta w systemie można reklamować swoją stronę na stronach innych użytkowników poprzez zamieszczane przez nich linki w nakierowaniu na pozycjonowanie stron internetowych.


Systemy wymiany linków dzielą się na dwie grupy: linków statycznych i linków rotacyjnych. Te statyczne mają większą siłę przebicia, gdyż Google uodporniło się na linki rotacyjne, a im dłużej link prowadzi do twojej strony, tym lepiej. Dlatego lepiej wybrać system, który oferuje linki stałe. Natomiast systemy wymiany linków rotacyjnych są to inne linki generowane za każdym razem dla twojej strony. Z tego powodu link z takiej strony nie będzie działał już tak skutecznie.


Na to pytanie niestety każdy musi sobie odpowiedzieć sam, wraz z użytkowaniem systemów wymian linków przychodzą pewne wątpliwości (na przykład całkowite usunięcie strony z wyszukiwarki - przeważnie dzieje się tak, gdy ilość punktów w danym systemie zostanie źle wykorzystana). Systemy linków takie jak linkor są dobre dla domen, które mają już swój staż w rankingu Google oraz pewną ilość stałych linków. Systemy wymian linków stałych są nieco bezpieczniejsze i powodują mniejsze skoki wyników.