Ewa Posadzka o pielęgnacji włosów

Włosy jasne są efektem małej ilości obu składników, szczególnie eumelaniny. W szpakowatych włosach również jest mało obu melanin, natomiast w siwych nie ma ich wcale.


Ewa Posadzka stawia na pielęgnację włosów

Kwercetyna i cysteina poprawiają poziom melaniny w skórze i włosach, przesuwając jednak stosunek ilościowy w stronę feomelaniny. Dlatego rozjaśniają cerę i włosy. Cysteina, inaczej N-acetylocysteina (NAC), bardziej rozjaśnia skórę i włosy, kiedy używa się jej razem z witaminami C i E. Dzieje się tak przy jednoczesnym stosowaniu wewnętrznym i zewnętrznym - wskazuje Ewa Posadzka https://cmlinden.pl/dr-n-med-ewa-posadzka/.


Mechanizm tego zjawiska odpowiedzialny jest też za ciemnienie włosów blond i zależy od związku zwanego glutationem, naturalnego wybielacza. Jego wysoki poziom podnosi stężenie feomelaniny w mieszkach włosowych, natomiast jego brak (a z wiekiem zaczyna go brakować) zmienia proporcje na korzyść eumelaniny, pigmentu dającego ciemniejsze włosy - uważa Ewa Posadzka.


Zmiany hormonalne również wpływają na pigmentację włosów. Na przykład wiele kobiet zauważa, że w czasie ciąży mają ciemniejszą skórę i włosy. Sposoby tu proponowane pomogą odwrócić ten proces. Spadek hormonów w czasie menopauzy prowadzi do zmniejszonej produkcji melaniny, co daje włosy szpakowate, a potem siwe. Skóra nabiera jaśniejszego odcienia i nawet oczy wydają się wyblakłe. Wargi tracą różową barwę, tęczówki intensywny kolor, a cera robi się bladobeżowa - jest o tym przekonana Ewa Posadzka.


Preparat do twarzy oparty na miłorzębie albo miłorzębie z chmielem pomoże odzyskać właściwą pigmentację dzięki stymulacji melaniny w skórze. Przywróci wargom róż, skórze i oczom blask, a brwi i rzęsy będą smolistoczarne.