Co powinniśmy wiedzieć o psychomotoryce?

Otóż, psychomotoryka dziecka jest niezwykle ważną kwestią. Na pewno właściwy rozwój psychomotoryczny u dziecka, które jest już w wieku przedszkolnym, cechują spore osiągnięcia. Dziecko, która wkracza w tak zwany okres średniego dzieciństwa, ma zęby mleczne oraz potrafi samodzielnie poruszać się, chodzić i biegać.Czym jest rozwój fizyczny u przedszkolaka?


W czasie rozwoju fizycznego u małego dziecka stabilizują się fizjologiczne krzywizny kręgosłupa. Wtedy oddech dziecka jest wolniejszy oraz głębszy. Wynika to z tego, że zwiększa się pojemność płuc u dziecka. W czasie okresu przedszkolnego u dziecka można także zauważyć pewną mielinizację tkanek nerwowych. Wtedy cały układ nerwowy działa poprawnie i oraz lepsza jest koordynacja ruchowa.Co powinniśmy wiedzieć o rozwoju naszego dziecka w ramach małej motoryki?


Odpowiedni rozwój małej motoryki u naszego dziecka, powinno śledzić się wtedy, kiedy dziecko jest w wieku przedszkolnym. Chodzi o samodzielne rysowanie oraz pisanie. Jest to niezwykle ważne i rodzice muszą to dostrzegać.