Autoklaw klasy B - zastosowanie, parametry, zamienniki

Urządzenie to służy do sterylizacji narzędzi. Ze względu na jego funkcję autoklaw musi spełniać normy europejskie, aby mógł być użytkowany. W przypadku kiedy spełnia te normy można mieć pewność, że dobrze spełnia cel, do którego został przeznaczony.


Autoklaw klasy B https://lines.com.pl/kategoria-produktu/dzial-medyczny/sterylizacja/akcesoria-autoklawy/ - zastosowanie

Autoklawy klasy B są najbardziej zaawansowanymi urządzeniami tego typu. Można nimi sterylizować każdy przedmiot w tym: cewniki, endoskopy, wzierniki, igły, końcówki stomatologiczne, itp. W związku z tym autoklaw klasy B może być użytkowany w studiach tatuażu, gabinetach kosmetycznych oraz medycyny estetycznej, szpitalach oraz przychodniach.


Parametry autoklawów klasy B

Autoklawy o tej klasie posiadają maksymalną temperaturę nawet do 160 stopni Celsjusza. W komorach zmieści się sprzęt do 18 litrów. Najczęściej znajduje się w autoklawie klasy B kilka tacek, które pozwalają na włożenie większej ilości narzędzi. Oczywiście istnieją także mniej pojemne autoklawy o tej klasie.


Zamienniki autoklawu o klasie B

Dostępne zamienniki to urządzenia tego typu o niższej klasie: S i N. Mają one mniejszy zakres urządzeń, które precyzyjnie dezynfekują. Autoklawy o klasie N obecnie są już tylko urządzeniami pomocniczymi.


Dobry autoklaw to podstawa wielu firm usługowych. Warto zwrócić uwagę na osiąganą temperaturę, przedmioty jakie będą mogły zostać zdezynfekowane oraz pojemność. Pojemność jest kwestią najbardziej indywidualną zależną od ilości pracy i zużywania sprzętu. Warto zdecydować się na tej o najwyższej klasie, będzie on gwarancją udanej sterylizacji.